Běžecké tratě

v okolí Čerchova

Trasy upravované rolbou

Přístup k trasám z české strany je z parkoviště v Caparticích po strojově upravované trase podél silnice (Stadionka) č. 7 až na Rozcestí pod Čerchovem (2,6 km) nebo z parkoviště pod Rozcestím pod Čerchovem.

Přístup k trasám z německé strany je z parkoviště na Althütte nebo Gibachtu po upravovaných lyžařských trasách č. 5 na Tři znaky a dále po trase č. 7a na rozcestí Na zlomu (6,2 km). 

Stav bežeckých tras zjistíte na níže uvedeném portálu.

1) Rozcestí pod Čerchovem - Útulna na Malinovce = 1,7 km

Část cca. 200 m trasy vede po silnici bez posypu pak následuje prudší 300m dlouhé stoupání.

2) Útulna na Malinovce - Kamenná loučka = 1,5 km

Trasa vede převážně po rovině a končí na jednom z nejkrásnějších míst s výhledem na Čerchov, možnost odbočení vlevo po trase č. 8 na Čerchovskou vyhlídku = 3 km tam a zpět.

3) Lesní chata pod vodárnou - Na zlomu = 1,5 km

Mírně zvlněný profil trasy s možností odbočení po trase č. 7a na rozcestí ke Třem znakům a návazností na trasy č. 4 a č. 5 na Gibachtu = 2,5 km.

4) Na zlomu - Rajská vyhlídka = 4 km

Tato část začíná dlouhým klesáním, končí prudší levotočivou zatáčkou dále pak mírné delší stoupání končící zvlněným terénem.

5) Rajská vyhlídka - Rozcestí pod Čerchovem = 3,5 km

Po trase bývalé signální stěny nejdříve 1km z kopce a poté 2,5 km mírné táhlé stoupání končící zpět na Rozcestí pod Čerchovem.

Veřejná sbírka na úpravu bílé stopy
Čerchov – Capartice – Sádek

Na úpravu stop pro běžecké lyžování v oblasti Čerchov – Capartice – Sádek vyhlásil Svazek Domažlicko časově neomezenou veřejnou sbírku. Chcete-li svým finančním příspěvkem pomoci hradit vysoké náklady na údržbu tras, můžete své dary zasílat na transparentní účet Svazku Domažlicko: 30031-761970319/0800Výše finančního příspěvku je dobrovolná. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte ROLBA (transparentní účet využíváme ještě na sbírku pro Starý Herštejn, je tedy třeba příspěvky oddělit.

Všechny dárce uvedeme na našich webových stránkách.

TĚŠÍME SE NA VÁS A DĚKUJEME!

Váš Svazek Domažlicko

SPORTOVNÍ AKTIVITY

Čerchov

BĚH NA LYŽÍCH

podrobnosti

otevírací doba

Bez omezení

popis sportoviště

Přírodní běžecké trasy v okolí Čerchova – Český les.

odkaz na sportovní oddíl

Čerchov

fotogalerie

Čerchov

CzechEnglishGermanUkrainian